Co je speed dating seznamka?

27.09.2019

Potkávárna pořádá seznamovací akce ve formě speed datingu (říká se mu také rychlé rande).

Jak to vlastně probíhá?

Vyberete si termín a zarezervujete si účast na akci, která vám vyhovuje. V dohodnutou dobu se účastníci akce setkají v kavárně, která je pro tento účel uzavřena pro další náhodné kolemjdoucí. Nemůže se tam přijít někdo jen tak "podívat". Organizátor vám hned po příchodu vysvětlí, jak bude celá akce probíhat. Dostanete také "svou složku" a kartu s přezdívkami zúčastněných. No a pak už může hromadné rande začít.

Cílem Speed datingu je, abyste si krátce popovídali se všemi protějšky, a rozmysleli si, s kým byste měli chuť se propojit i dále.

V praxi to vypadá zhruba tak, že si každá žena vybere svůj stoleček, u kterého po celou dobu sedí. Muži, kteří usednou naproti ženám, postupně přesedají po uplynutí 4 minut o stoleček dál. Každý tak získává příležitost promluvit si s dalším zájemcem o seznámení. Dámy vždy zůstávají u svých stolečků, ty se nikam neposunují.

V případě, že při seznamování narazíte na osobu, která vám připadá sympatická a se kterou byste se chtěli ještě někdy potkat a blíže seznámit, poznamenáte si tuto skutečnost do kartičky, kterou jste dostali od moderátora při vstupu. Informaci s kontakty při oboustranném zájmu obdržíte nejpozději do druhého dne od setkání.

Výhody Potkávárny a speed datingu:

Mezi hlavní výhody patří především to, že se jedná o velmi rychlý způsob, při němž se seznámíte až s deseti partnery během jedné hodiny. Zkuste si spočítat, kolik času a úsilí byste museli věnovat deseti schůzkám při klasickém osobním neorganizovaném seznámení. Velkou výhodou je, že se schůzky účastní lidé, kteří mají zájem o seznámení a jsou ochotni jít s "vlastní kůží" na trh. Preferují osobní setkání. A celou akci většinou berou jako zajímavě strávený večer, kdy mohou zvýšit svou šanci potkat se s někým potenciálně blízkým.

Při tomto způsobu seznamování se se s každou osobou bavíte jen pár minut, což je určitě výhoda v případě, kdy se k vám posadí člověk, který vám není příjemný, nebo který se vám ani trošičku nelíbí. Nemusíte mu vysvětlovat, že nemáte zájem o další schůzku, prostě jen počkáte, až uběhne těch pár minut  a už jej nikdy nemusíte vidět.

Velkou výhodou Speed datingu je v neposlední řadě také bezpečnost. Přestože nevíte, s jakými lidmi se potkáte, jedná se o velmi bezpečný způsob seznamování, na rozdíl od schůzek naslepo, jelikož se schůzka odehrává na veřejném místě ve větším počtu osob, které se po skončení akce ihned rozcházejí.

Pro stále více lidí je Speed dating prostě krátký večírek, na kterém se sejde několik lidí s podobným cílem. Přestože nikdy dopředu nevíte, zda bude vaše účast na tomto organizovaném rande úspěšná, bývá to určitě zajímavá zkušenost.

Informace o aktuálních termínech Potkávárny zde