Jak poznat člověka za čtyři minuty?

13.09.2019

"Jak vůbec můžeš poznat nějakého člověka za čtyři minuty ?!"

" To já bych nikdy nemohla, potřebuji společnou kávičku nebo večeři, uvolnit se a dlouho si povídat..."

Jsou čtyři minuty sdíleného času málo nebo moc?

Častá otázka, kterou v podobném kontextu dostávám od některých váhajících účastníků, kteří nikdy obdobnou formu seznamování nezažili. V představách jim běží nějaký poblázněný hororový film, kde se jako šílení potí v konverzační křeči před spoustou nových lidí a nemohou si vybavit JEDINOU SMYSLUPLNOU otázku. Otázku, která by ukázala jejich osobnost v tom nejlepším světle a odhalila vše, co potřebují o druhém zjistit.

Ale opak je v praxi pravdou. O nějakou konkrétní otázku vpodstatě vůbec nejde. Potkávárna a tento způsob seznamování je hlavně skvělá zábava a velmi efektivní HRA. Po chvíli veškerý ostych a obavy opadnou a vtáhne Vás konverzace s živými lidmi.

Většinou se všichni opravdu výborně baví a po prvním zážitku zjistí, že to není nějaká děsivá maturitní zkouška života, ale naopak vtipná a velmi efektivní možnost, jak se propojit s vícero potenciálními protějšky naráz.

Dostatečnost čtyřminutového limitu potvrzuje i tento komentář jednoho z mužů:

Zpočátku jsem si myslel, že těch pár minut je úplně nesmyslně krátká doba na nějaké dobré seznámení. To přece nemohu nikoho vůbec poznat! Ale pak jsem si uvědomil, že vůbec nejde o to, co si ten večer vlastně řekneme. Většinou jsem během chvilky poznal, zda mne ta či ona  žena oslovuje nebo vůbec ne. Poměrně rychle mi bylo vše jasné podle očního kontaktu, působení celé její osobnosti a způsobu, jak jsme rozhovor vedli. Ne až tak o čem.

Čtyři minuty u jednoho stolečku - tato doba je určena pro osobní komunikaci mezi účastníky obou pohlaví a má sloužit k tomu, aby si jedinci udělali základní představu o svém protějšku a posléze se rozhodli, zda se s ním chtějí někdy v budoucnu setkat znovu.

Tentokrát však na časově neomezené a privátní schůzce, která je již plně v jejich vlastní režii.


ČERSTVÉ TERMÍNY POTKÁVÁRNY ZDE